Hakkımızda

Rehber Grup Bilgi Teknolojileri ve Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi

image2

2010 senesinde Ankara’ da faaliyetlerine başlamış olan Rehber Grup Bilgi Teknoloji ve Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi, kamu idareleri, KİT’ ler ve özel sektör şirketlerine yönelik iç kontrol, risk yönetimi ve iç denetim yazılım çözümleri üreten bir yazılım ve teknoloji geliştirme şirketidir.
Şirket, 2011-2013 seneleri arasında yürüttüğü ARGE ve yazılım geliştirme faaliyetleri neticesinde, Türkiye’nin ise yerli entegre iç kontrol, risk yönetimi ve iç denetim yazılım çözümünü (KIOS GRC) geliştirmiştir. GRC yazılım çözümleri, tüm dünyada kamu idareleri ve şirketlerde, iç kontrol, risk yönetimi, uyum ve iç denetim faaliyetlerinin etkin bir şekilde oluşturulması ve entegre şekilde yönetilmesine imkan veren araçlardır. Bu bağlamda, Rehber Grup Ltd. müşterilerine Türkiye mevzuatı, kültürü ve özel koşulları ile uyumlu KIOS GRC yazılımını sunmaktadır.

 

KIOS GRC ile şirketlerin ve kamu idarelerinin iç denetim, risk yönetimi ve iç kontrol faaliyetlerinden kaynaklanan maliyetleri %50 oranında azaltılmakta, bu sistemlerden sağlanan faydalar ise %70 oranında arttırılmaktadır. Yurt dışındaki emsallerine göre ülkemiz şartlarına ve mevzuatına çok daha uyumlu ve maliyet etkin olan KIOS GRC yazılımı, taşıdığı önem nedeni ile ülkemiz ulusal ekonomi medyasının da dikkatini çekmiş ve birçok kez haber yapılmıştır.
Rehber Grup Ltd. tarafından geliştirilmiş olan KIOS GRC’nin kullanıcıları arasında TEİAŞ, KOSGEB, MKE, Adalet Bakanlığı (Strateji Geliştirme Başkanlığı), Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (2 Genel Müdürlük), Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (1 Genel Müdürlük), Kredi ve Yurtlar Kurumu, Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, Kadıköy Belediyesi, Ataşehir Belediyesi, Pendik Belediyesi, Küçükçekmece Belediyesi, Yalova Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi  gibi kamu idareleri ile Yüksel Proje, Düzen Laboratuvarlar Grubu, Baştaş Çimento ve Konya Çimento gibi önemli özel sektör şirketleri ve Konya Ticaret Odası gibi sivil toplum örgütleri mevcuttur.

 

Şirketimiz DMO Kataloğundaki yazılım tedarikçileri arasındadır. Tüm KIOS GRC Kamu ürünleri, Devlet Malzeme Ofisi Kataloğundan temin edilebilmektedir.